CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.
30.09. 2019 14:25
MS policie v Italii
9.Martin Kříž

Zlomové finále Českého poháru mužů

23.09. 2019 10:03

Závěrečný díl ČP - Škodovácké okruhy a posun příbramských.

Závěrečným závodem Českého poháru na silnici ŠKODA CUP 2019 bylo městské kritérium v Mladé Boleslavi. Divácky velmi atraktivní závod, kdy závodníci bojovali o každý bod, vyhrál Daniel Babor z týmu TUFO-PARDUS Prostějov. Druhé místo obsadil Martin Boubal a třetí jeho týmový kolega Jiří Pokorný (oba CK Příbram Fany Gastro).

Závodníci absolvovali celkem 35 tříkilometrových okruhů ulicemi Mladé Boleslavi se startem před Škoda Auto Muzeem a průjezdy okolo ŠKODA Zákaznického centra.

Cílem příbramského týmu byl posun Martina Boubala na celkové druh místo v ČP a také posun na minimálně druhé místo v pořadí týmů.

Od samotného začátku přitom závodníci ukazovali divákům skvělou show. Nejaktivněji si od začátku závodu počínal celek TUFO-PARDUS Prostějov a po první polovině závodu se díky této aktivitě dostal do vedení Daniel Babor. Mezitím se v krátkých pokusech o únik vystřídalo několik jezdců, úspěšný byl ale až ve druhé polovině závodu atak Jiřího Pokorného (CK Příbram Fany Gastro) a Adama Doležala (ČEZ Cyklo Team Tábor). Ti díky tomu sbírali body a stoupali tak v průběžném pořadí.

V momentě, kdy se do virtuálního vedení dostal Jiří Pokorný, začal prostějovský tým likvidovat náskok ujeté dvojice. Přesně tato situace příbramákům vyhovovala, jelikož se Boubal mohl šetřit na poslední důležitý spurt.To se podařilo a poslední dvě velká bodování už byl peloton opět kompaktní. V závěrečném spurtu, kde si závodníci připisují dvojnásobný příděl bodů  byl pak Babor druhý, čímž získal dostatečný počet bodů, aby si pojistil vítězství. Boubal poslední spurt vyhrál a patřilo mu v závodě 2.místo a stejné místo i v celkovém pořadí poháru. K posunu mezi týmy výrazně přispěl kromě Boubala s Pokorným i Martin Hebík, který se blýskl sólo únikem několik kol před cílem a obsadil 12.místo v závodu. Zajistil tak posun na celkové 2.místo. Zajímavostí ovšem je, že v tomto závodě nebodoval mezi týmy vítězný Topforex Lapierre. Pokud by se Hebíkovi podařilo v Boleslavi poskočit o jednu příčku výš, tedy na 11.místo, znamenalo by to celkové vítězství mezi týmy v roce 2019.