CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Úspěšná sezóna týmu mužů

08.10. 2018 16:56

Tým mužů má za sebou další úspěšnou sezonu.

Závodní sezonu odstartovali muži již 1.března na UCI závodech v chorvatské Poreči. Zde je kromě mrazivého počasí postihlo především spoustu pádů, kde se kromě zničeného materiálu dostalo i na několik zranění. Nejhůře dopadl, teprve prvoročák v kategorii dospělých, Tomáš Jakoubek, který musel na ošetření do nemocnice. Do Chorvatska vůbec neodcestoval Martin Hebík, kterého trápilo onemocnění plic. I tyto skutečnosti měly neblahý vliv na první závody sezony a tak po prvním závodu ČP ve Velké Bíteši bojovali příbramští na konci první desítky v pořadí týmů.

Blýskat se na lepší časy se začalo na kritériu v Soběslavi, kde jsme poprvé v sezoně vystoupili na stupně vítězů. Na ČP ve Valticích, který byl jedním ze závodů Visegrádské 4, se Martin Boubal s Pavlem Gruberem vtěsnali do top10 a první UCI body byly na kontě. Další body přidal Martin Boubal i na V4 v Maďarsku svým 7.místem. Do toho s Martinem Hebíkem začali přidávat další pódiová umístění z Giant ligy, kde se nakonec podařilo Boubalovi obhájit celkové vítězství. 

Dalšími cennými výsledky bylo prvenství v bodovací a vrchařské soutěži na RBB Tour a celkové vítězství a vítězství v bodovací soutěži na etapovém závodu Lidice, za zmínku stojí i 3.místo pro Malika na Tour of Bihor UCI 2.2 ve sprinterské soutěži.

Mistrovství ČR na silnici bylo letos pro náš tým ve znamení našich mladíků, když Jakoubek bral 5.místo a Gruber 6.místo v kategorii U23. Mezi slováky se neztratil Malik 7.místem v Elitě. I přes další zdravotní komplikace se týmu mužů ve složení Boubal, Gruber, Kuba podařilo vybojovat bronz v časovce družstev na MČR v Račicích.

Velmi dobře jsme se předvedli i na etapovém závodu Vysočina, kde mezi týmy jsme obsadili 2.místo za německým VC Ratisbona Regensburg a Boubal bral 2.místo v bodovací soutěži.

Asi největší úspěch na závodech UCI předvedli muži na Memoriálu Henryka Lasaka, kde bronz bral Martin Boubal a 5.místo patřilo nejmladšímu účastníkovi tohoto závodu, Tomáši Jakoubkovi. Boubal bojoval o stupně vítězů i druhý den, kde o galusku prohrál spurt a bral 4.místo.

Nesmíme opomenout ani reprezentační povinnosti, kde Pavel Gruber reprezentoval ČR na Závodě míru U23 a Róbert Malik reprezentoval Slovensko na Mistrovství Evropy a na závodu Okolo Slovenska.

V celkovém pořadí Českého poháru se nám podařilo obsadit 2.místo v pořadí týmů a mezi jednotlivci jak v elitě tak v U23 patřili naši závodníci na hranici první pětky.

V letošní sezóně jsme zaznamenali více než 20 vítězství a podle rankingu UCI jsme se mezi českými týmy umístili na 2.místě a body přidalo hned 5 našich jezdců.

Téměř všichni závodníci se snažili podávat své maximum a u spousty z nich byl během sezony vidět velký posun kupředu.

Velké poděkování patří nejen závodníkům, ale i všem sponzorům a podporovatelům a také lidem kolem týmu.

Nyní finišujeme se sestavou týmu na příští sezonu a doufáme, že bude minimálně tak úspěšná jako ta letošní.

Design: Dirtecho | Pribram.cz