CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
06.10. 2020 21:06
Tour de Brdy
ženy: 5.Strnadová
kadeti: 6.Kudweis
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba

Třetí Škoda cup v Rokycanech

09.05. 2019 14:09

Další díl Českého poháru mužů a Boubal v top 10.

Český pohár na silnici ŠKODA CUP 2019 dospěl závodem v Rokycanech do své poloviny. Třetí díl seriálu nejvyšší české soutěže se stal kořistí týmu Elkov Author. Vítězem se stal Dominik Neuman.

Startovní pole bylo velmi početné. V poledne do silničního závodu vyrazilo přes sto závodníků, na které čekalo celkem patnáct okruhů o délce 11 km. Trasa závodu nebyla vůbec jednoduchá o čemž svědčí časové rozdíly mezi závodníky ve výsledkové listině. Závodníky čekala na trati jedna rychlostní a dvě vrchařské prémie. Právě první vrchařskou prémii v 5. okruhu zdolal nejlépe Tomáš Jakoubek (CK Příbram Fany Gastro), vezoucí červený dres pro nejlepšího závodníka kategorie U23, který byl smolařem našeho týmu v tomto závodě kdy ho potkaly dva defekty krátce za sebou a musel hlavní skupinu dojíždět téměř celé kolo.

Peloton se držel v první polovině závodu pohromadě. Postupně se však začalo tempo zejména aktivitou týmu Elkov Author navyšovat a hlavní skupina se zmenšovala. Někteří jednotlivci se snažili o únik, žádný z těchto pokusů ale neměl dlouhého trvání. Když se počet zdolaných okruhů přehoupl přes desítku, začal se peloton dělit. Na čele se utvořila menší skupinka čtrnácti závodníků. Ta se ve dvanáctém okruhu ještě rozdělila a v popředí se ustálilo závodníků, konkrétně Dominik Neuman, Matěj Zahálka, Michael Kukrle (všichni Elkov Author), Michael Boroš, Jan Nesvadba (oba ČEZ Cyklo Team Tábor), Petr Hampl (TJ Favorit Brno), Martin Boubal (CK Příbram – Fany Gastro) a Karel Tyrpekl (TUFO-PARDUS Prostějov). 

Rozhodující okamžik nastal v předposledním okruhu, kdy z osmičlenné skupinky začali nastupovat závodníci Elkovu Author. Nakonec se podařilo odjet Zahálkovi, Neumanovi, Kukrlemu a Hamplovi a bylo jasné, že tato čtveřice si to rozdá o vítězství. Z něj se nakonec radoval Dominik Neuman, který tím zároveň získal také dres pro průběžného lídra soutěže. 

Martin Boubal nakonec obsadil 7.místo. V naděleném startovním poli dále protli pásku na bodovaných pozicích 16. Róbert Malik, 17. Vojtěch Modlitba, 24. Pavel Gruber, 25. Tomáš Jakoubek a 28. Martin Hebík.

Škoda cup pokračuje až za tři měsíce a to 10.8. závodem v Blatné, který pořádá příbramský klub.

Design: Dirtecho | Pribram.cz