CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Tour of Malopolska

17.06. 2019 09:41

Etapový závod zařazený do kalendáře UCI.

Den před samotným začátkem závodu se všichni účastníci postavili na start kritéria Golden ring of Cracow v samotném srdci Krakova. Příbramští startovali ve složení Boubal, Hebík, Gruber, Modlitba, Malik a Jakoubek. 

Kritérium se jelo nejprve jako kvalifikace, tedy bodovací závod a nejlepších 12 závodníků se postavilo v zápětí na start vylučovacího závodu, kde v každém okruhu vypadl ze závodu poslední na pásce. Kvalifikaci ovládl Martin Boubal a do nejlepší dvanáctky se dostal i Martin Hebík. Velkou početní přesilu zde měli závodníci poslkého týmu Voster ATS a jezdci CCC Development. Boubal obsadil 6.místo a Hebík 7.místo.

Etapový závod, jak polský název Malopolski wyscig górski napovídá, se jel v kopcovitém a horském terénu.

V první etapě jsme chtěli útočit na dres nejlepšího sprintera a do této role se vrhl Tomáš Jakoubek. Po první prémii na 20.km se spolu s polákem Piaskowim odpoutali od pelotonu do samostatného úniku, kde Tomáš vyhrál i druhou a třetí prémii. Zhruba v polovině závodu je dostihla pěti členná skupina a náskok narostl až k 6 minutám. Cíl etapy byl na prudkém stoupání u Zámku ve Wieliczce, kde zvítězil Budiak (Wibatech Merx) a Tomáš dokončil na 7.místě. Zaslouženě tak oblékl dres pro nejlepšího sprintera a vedoucího jezdce kategorie U23.

Druhá etapa přichystala na závodníky ještě více hor a také teploty přes 35 stupňů. Celý tým pracoval pro svého teprve 20 letého lídra. V posledních 20 km se ve stoupání peloton nadělil a v čelní 18 členné skupině zůstal Jakoubek s Boubalem. Spurt bohužel ovlivnila překážející motorka pořadatele, ale i tak Tomáš obsadil skvělé 7. a Martin 9.místo. Tomáš i po této etapě udržel oba dva dresy, tedy jak červený pro sprintera tak modrý pro nejlepšího mladíka. Navíc v celkovém pořadí poskočil na 6. příčku.

Závěrečná etapa s cílem ve výšce 1175 m.n.m. měla rozhodnout o celkovém vítězi závodu, když závodníci do cíle museli zdolat 15 km stoupání. Hned v úvodních kilometrech se do úniku pětičlenné skupiny zapojil i Martin Hebík a bránil tak útok na sprinterský dres. Tato skupina byla dojeta až v cílovém stoupání. Zbytek týmu opět skvěle pracoval pro svého lídra a snažil se mu připravit pozici na závěrečné stoupání. V cílovém stopání se strhla tvrdá bitva o celkové prvenství v závodu a na čele zůstala pětice závodníků. Tomáš dokončil na 15.místě se ztrátou dvou minut na vítězného Stachowiaka (Voster ATS), který zvítězil celkově. Tento výkon zajistil Tomášovi vítězství v kategorii U23 a udržení celkového 6.místa, tedy bodované pozice do světového žebříčku. Souboj o dres nejlepšího sprintra nakonec Tomáš o jedinný bod prohrál, ale i tak je to pro Tomáše zajisté životní úspěch.

Design: Dirtecho | Pribram.cz