CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Sedláček jde ve stopách Barguila, Yatese a dalších

20.10. 2017 14:01

Jeden z nejlepších českých juniorských závodníků odchází do prestižního francouzského celku CC Etupes. Vojtěch Sedláček bude od první sezóny v kategorii U23 jezdit v zahraničním celku, který mezi profesionály pomohl například Petru Vakočovi.

Přestup Vojtěcha Sedláčka do francouzského celku je velmi slibným signálem do budoucna a nepochybně zásadně pomůže v rozvoji kariéry mladého silničáře. Sedláček letos jezdil za CK Příbram - Fany Gastro a zajel několik vynikajících výsledků. Vyhrál Český pohár a také na mezinárodních závodech byl vidět, sedmý skončil na Giro di Lunigiana, devátý na Trofeo Karlsberg a osmnáctý na Kolem Horního Rakouska.Z českých juniorů byl nejlepší také na Světovém šampionátu v Bergenu, v časovce byl jedenáctý a v silničním závodě se nejdéle držel v popředí startovního pole. Bývalý biker je vynikající časovkář, je mistrem republiky, ale také dobrý vrchař. A jeho potenciál uznalo i vedení týmu CC Etupes, který už dlouhá léta patří k nejúspěšnějším týmům zaměřeným na výchovu talentů. V CC Etupes působil Petr Vakoč, který zde závodil v roce 2012 a přestoupil odtud do Etixx-iHned a poté už k profesionálům. Ve velmi konkurenčním prostředí Vakoč nezářil, ale o pozitivním vlivu tohoto angažmá na jeho kariéru nelze pochybovat. I proto je Sedláčkův přestup velkým příslibem do budoucna. Tým nepatří mezi kontinentální celky zapsané u UCI, protože to nepotřebuje. I tak se účastní mnoha velkých závodů.

Klub CC Etupes byl založen už v roce 1974 a od té doby pomohl k profesionální smlouvě spoustě pozdějších hvězd. A nejedná se jen o Francouze, i když ti převládají. CC Etupes má dobré zkušenosti i se závodníky ze zemí východně od Francie. Působil zde Laszlo Bodrogi, špičkový maďarský časovkář a dlouholetý profesionál. Nebo Polák Mateusz Taciak, současný člen kádru CCC Sprandi Polkowice. Sedláček by tedy měl dostat příležitost prosadit se.Za CC Etupes ještě nedávno jezdily velké hvězdy současného profi pelotonu. Thibaut Pinot oblékal dres týmu v roce 2009. Neporazitelný byl Warren Barguil, se kterým závodil i Petr Vakoč. Barguil byl v roce 2012 v barvách CC Etupes extrémně úspěšný, vyhrál Tour de l'Avenir a spoustu dalších závodů. V tomto roce s ním v týmu byl i Alexis Vuillermoz, vrchař AG2R La Mondiale, vítěz etapy na Tour de France. V roce 2011 v CC Etupes závodili Kenny Elissonde (Sky) a Rudy Molard (FDJ). V roce 2013 do týmu přišel Adam Yates a skončil druhý celkově na Tour de l'Avenir a stěhoval se odsud rovnou k profesionálům do Oricy. V dalších letech za CC Etupes jezdili Guillaume Martin (Wanty Groupe Gobert), Hugo Hofstetter (Cofidis) a další současní profesionálové.

Tým CC Etupes má ve výchově mladých závodníků nezpochybnitelné úspěchy a spoustu dobrých doporučení. Přestup Vojtěcha Sedláčka je proto pro českou silniční scénu velmi významný. Znamená to, že bychom během pár let mohli sledovat dalšího českého cyklistu na nejvyšší úrovni. 

Zdroj:roadcycling.cz

Design: Dirtecho | Pribram.cz