CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Sbíráme body do rankingu UCI

23.04. 2018 15:08

Úspěšný víkend na domácí i zahraniční scéně.

Třetí díl KALAS CUPu v sobotu ve Valticích ovládl Alois Kaňkovský (Elkov Author). Závod Českého poháru na silnici byl navíc také součástí mezinárodního seriálu závodů Visegrádská 4 a na startu se tak vedle deseti českých týmů sešla i silná zahraniční konkurence.

Na trati s technicky náročnými úseky se od začátku závodilo velmi aktivně. Jako první zaznamenal úspěšný pokus o únik Andrejy Vasylyuk z polského celku Team HUROM, kterého nejprve stíhala trojice závodníků, mezi nimiž figuroval i Čech Daniel Babor (Pardus-Tufo Prostějov). Snahy této trojice ale neměly dlouhého trvání. 

V polovině závodu se o další dostižení uprchlíka pokusila šestice závodníků. Jejich pokus už byl úspěšnější a na čele závodu se tak ustálila sedmička závodníků, která si místy vybudovala až dvouminutový náskok před pelotonem. V balíku ale začal být aktivní letos velmi silný Elkov Author, který se rozhodl rozdíl zlikvidovat.Přes veškeré snahy závodníků v úniku tak byl tři kola před cílem peloton opět kompaktní. 

Svou daň si také postupně vybírala náročnost okruhu a do posledního kola najíždělo pohromadě z celého startovního pole už jen padesát závodníků. V posledním stoupání před cílem pak ze skupiny zaútočil vítěz prvního závodu KALAS CUPu Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), za nímž se okamžitě vydal Alois Kaňkovský (Elkov Author). Do cíle tak mířila tato dvojice osamoceně, ve spurtu pak vítězství vybojoval Kaňkovský. S malým odstupem spurtovali další závodníci a na 7.místě protl pásku Martin Boubal a na 9.místě Pavel Gruber, který se na tomto závodě umístil jako nejlepší závodník do 23 let. Róbert Malik dokončil na místě 18. a Martin Hebík na místě 23.

Skvělá práce celého týmu vynesla pro Příbram nejen body do světového žebříčku, ale vzhledem k náročnosti trati a silné konkurenci na kterou mnohé české týmy nestačili, i výrazný posun v ČP, kde jsem si mezi týmy polepšili na průběžnou 2.příčku a Pavel Gruber se posunul na průběžné 3.místo mezu jezdci do 23 let.

Polský závod V4 se jel v neděli v Sobótce na deseti 17 km okruzích s dvěma stoupáními, která v závěru dne rozhodla o  vítězi. V úvodních okruzích se v pomalém tempu dostala postupně do úniku sedmička polských závodníku, kteří získal až šest minut k dobru. Snaha pelotonu byla i tak minimální a povedlo se náskok stáhnout pouze na 3:30. 

 Startovní pole se rozhýbalo až dvě kola před cílem a začalo eliminovat skupinu na čele, kterou dostihlo na úvod posledního kola. V posledním stoupání závodu, jehož nejprudší část měla sklon kolem 13% a měřila pár set metrů, nastoupil Wibatech na čelo a umožnil Macieji Paterskiemu únik. 
 
Ten získal v posledních kilometrech dvaceti vteřinový náskok, který na pásce těsně uhájil. Peloton tak bojoval pouze o druhé místo, které se ale stalo kořistí Vojtěcha Hačeckého.
Příbramští dnes pracovali celý závod pro Martin Boubala a dobrá pozice v posledních kilometrech mu ve spurtu zajistila výborné 5.místo.
Skvělé výsledky zaznamenali i naši mládežníci, kteří závodili na ČP na dráze v Praze Motole. Nejlépe si vedl mezi kadety Čekal svým 2.místem ve stíhacím závodu i v závodu dvojic a družstvo kadetů přidalo ještě bronz ze stíhacího závodu družstev.
Na rakouských silnicích si vedl dobře Jakub Bouček když si odvezl stříbro ze silničního závodu a bronz z kritéria.
Design: Dirtecho | Pribram.cz