CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
14.07. 2019 18:15
9.závod ČP silnice Plzeň -první body pro naše žáky.
35.Vít Kodweis 13.bodú, 42.Bertil Vacek - 6.bodů. Blahopřejeme
24.06. 2019 10:23
ME v kvadriaton
11.Jirka Kala, 3.čech
12.06. 2019 10:11
ČP mládeže
7.díl ČP- Hanácké okruhy- žáci - 47.Kudweis

První ostrý start a soustředění v Chorvatsku

18.03. 2019 15:37

Skupina příbramských závodníků odstartovala závodní sezónu v Chorvatské Poreči

Hned první den po příjezdu měla pětice závodníků ve složení Boubal, Pokorný, Gruber, Jakoubek a Malik na progrmu 160km dlouhý závod Umag Trophy UCI 1.2. Závod provázelo příjemné jarní počasí a na startu se sešlo téměř 170 závodníků. Tempo závodu se vyšplhalo přes 40km/h, ale i tak zůstal peloton pohromadě a o vítězi se rozhodlo v závěrečném spurtu. Našim závodníkům se výhýbaly pády i technické problémy a dokončili tak závod v čase vítěze.

Druhým závodem byla Porec Trophy taktéž zařazena do kalendáře UCI. První pětici doplnil ještě Jiří Kala. Závod opět na 160km byl tentokrát provázen silnými poryvy větru a došlo tak k většímu dělení startovního pole. I zde si příbramští vedli dobře a až na Jiřího Kalu který začal se sezonou o něco později, všichni závod úspěšně dokončili v hlavním poli. Martin Boubal navíc atakoval první dvacítku když mu na pásce patřilo 23.místo.

Po prvních dvou závodech čekal všechny jezdce náročný tréninkový blok po kterém následoval etapový závod Istrian Spring Trophy UCI 2.2.

První den etapového závodu se jel prolog na 2km v přístavu v Umagu. Nejrychlejším ze 169 jezdců byl Niklas Märkl (Development Team Sunweb). Z příbramských se nejlépe umístil mladík Tomáš Jakoubek na 77.místě se ztrátou 6 vteřin na vítěze. I to svědčí o kvalitní konkurenci na startu.

První etapa na 161km s cílem na kopci v Labinu se odehrála ve vysokém tempu. Nejlépe z našich závodníků se umístil Martin Boubal na 73.místě se ztrátou 50 vteřin na vítězného Attilu Vatlera (CCC Development Team).

Druhá etapa měla cíl na vrcholu stoupání Oprtalj. Naši závodnící pojali etapu velice aktivně a obsazovali všechny pokusy o únik. Rozhodující dělení pelotonu na několin skupin však přišlo ve stoupání cca 40km před cílem, kde udával tempo hradecký Elkov. Na čele tak zůstalo přibližne 40 jezdců, ve druhé skupině jsme měli zastoupení v podobě Boubala a Jakoubka. Právě Tomáš Jakoubek však v nájezdu do cílového kopce při průjezdu staveništěm zkončil na zemi a s otřesem mozku putoval na vyšetření do němocnice.

Závěrečná etapa s cílem v Umagu provázená silným větrem nedala nikomu odpočinout ani na metr. Od startu se velmi aktivně závodilo a mnoho jezdců odpoadalo z hlavního pole. Závod předčasně ukončil i Vojtěch Modlitba pro jeho problém s kolenem. V čase vítěze tak protl páskou Martin Boubal a Pavel Gruber. 

Soustředění v Chorvatsku spojené s prvními závody splnilo svůj účel, když závodníci najeli kvalitní jak tréninkové tak závodní kilometry a nyní nás již čekají první starty na domácí půdě.

Design: Dirtecho | Pribram.cz