CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Czech Cycling Tour

14.08. 2017 18:18

Největší český etapový závod zařazen do první kategorie kalendáře UCI Europe Tour.

Na startu tohoto vyhlášeného závodu se i letos sešla více než silná konkurence a kromě čtyř pro-kontinentálních stájí nechyběla ani World Tour stáj Bora Hansgrohe. Z českých týmů byli letos vybráni pouze dva nejlepší týmy Elkov Author a CK Příbram Fany Gastro.

První etapou byla časovka týmů v Uničově na 18,6 km. Příbramští odstartovali jako první družstvo a i přes materiálový handicap zaostali pouhou minutu a 50 vteřin za vítězným družstvem Elkov Author. V takto našlapané konkurenci to ovšem znamenalo až 18. místo.

Druhá etapa o délce 202 km se startem v Olomouci a cílem ve Frýdku-Místku byla provázena slunečným a velmi horkým počasím s teplotami okolo 35 stupňů. Na čele závodu se utvořila skupina uprchlíků a peloton jedoucí pohromadě hlídal odstup téměř celý závod. V jednom ze sjezdů se do pádu připletli Jiří Kala a Róbert Malik. Oba se však dotáhli zpět do pelotonu. Skupina uprchlíků byla dojeta 20km před cílem a vše směřovalo ke hromadnému dojezdu. Bohužel 6 km před cílem se musel Martin Boubal vypořádat s defektem předního kola a i přes rychlou pomoc týmového kolegy Róberta Malika se mu v rychlosti kolem 70 km/h nepodařilo dotáhnout zpět do čela závodu. Ve spurtu, kde zvítězil Sam Benett (Bora Hansgrohe) Boubalovi obstojně sekundoval Jan Stöhr na 15.místě.

Třetí královská etapa dlouhá 186 km se startem v Mohelnici a cílem ve Šternberku vedla přes Jeseníky. Závodníci museli zdolat několik náročných stoupání a v cílovém městě zdolat 3x stoupání po kostkách se sklonem místy více než 12%. V této etapě si smůlu v podobě defektu vybral Pavel Gruber když musel měnit kolo několik málo km před cílovým městem a závěrečnými stoupáními. Právě tento náročný okruh ve Šternberku protřídil závodníky hlavního pole ve kterém se udržel Jan Söhr a cílovou pásku protnul na 38. místě.

Závěrečná etapa na 148 km vedla z Olomouce do Dolan a právě zde závodníci museli zdolat 9 okruhů se čtyřkilometrovým stoupáním a technickým sjezdem po dlažebních kostkách. Zhruba na 10. km závodu odjela z pelotonu skupina devíti uprchlíků včetně Martina Boubala jejíž náskoko pohybující se okolo dvou minut vydržel až do 15. km před cílem. O vítězi opět rozhodl hromadný spurt cca 70 závodníků. Svou převahu zde opět ukázal tým Bora Hansgrohe když zvítězil Sam Benett. Jan Stöhr dospurtoval na 20. místě a v celkovém pořadí obsadil solidní 42.místo. Celkovým vítězem se stal Josef Černý (Elkov Author) před Janem Bártou (Bora Hansgrohe) a Janem Tratnikem (CCC Sprandi Polkowice).

Foto: Josef Vaishar/Jan Brychta

Design: Dirtecho | Pribram.cz