CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Boubal válí v Kyjově!

16.04. 2018 10:04

Martin Boubal získal o víkendu další medajli.

V sobotu se ulicemi města Kyjov jelo kritérium na 30 okruhů, tedy na 45km. Bodoval se každý třetí okruh 5,3,2 a 1 bodem a kazdý průjezd páskou 2a 1 bod. Peloton se držel pohromadě a nedal větší šance k významějším únikům. Od hlavnígo pole se odpoutal až Otruba(Elkov Author) a ujmul se průběžného vedení. Po několika okruzích byl však dojet a díky týmové práci příbramských se na dělené druhé místo vyhoupl Martin Boubal. Poté se Martinovi podařil vyhrát několik bodovaných spurtů a do posledního bodování se vjíždělo za situace, kdy se o první místo dělil právě  Boubal s Otrubou. Rybník jim ovšem vypálil vyhraným posledním dvojnásobně bodovaným spurtem polský závodník Honkisz (Wibatech Merx 7R). Boubal protl pásku na 4.pozici a upevnil si stříbro před Otrubou. V závodu, kde se maximální rychlost ve spurtu pohybovala přes 70 km/h dále bodovali příbramští Hebík a Gruber.

V neděli odstartoval nejtěžší díl Českého poháru na sinici v Kyjově.  Na trať se vydalo téměř 140 závodníků, které čekalo 9 náročných okruhů, s celkovým převýšením 3000 metrů! Hned v počátku závodníci nasadili vysoké tempo, o které se na čele staral Kristián Hynek (Topeak-Ergon) a olympijský vítěz z horských kol Jaroslav Kulhavý (Specialized Racing XC). Peloton se tak už v úvodních třech okruzích nadělil na několik skupin, ve čtvrtém kole ale tempo polevilo a čelní skupina se opět rozšířila přibližně na 50 závodníků. 

Tři kola před cílem se situace opět začala měnit, když se udávání tempa ujal Elkov Author a skupina se začala tenčit. V následujícím kole se na čele definitivně ustálila sedmička závodníků Jakub Otruba, Matěj Zahálka, Piotr Konwa, Michael Kukrle (všichni Elkov-Author), Karel Hník (Pardus-Tufo Prostějov), Petr Hampl (TJ Favorit Brno) a Martin Boubal (CK Příbram Fany-Gastro). Tito závodníci si postupně začali budovat náskok, zatímco ostatní se až na některé jednotlivce spojili do větší skupiny, která při průjezdu do posledního kola ztrácela už dvě minuty. Za průjezdem do posledního kola se pak definitivně rozhodl závod, když členové týmu Elkov Author se rozhodli odpoutat od svých soupeřů. To se podařilo nejdříve dvojici Matěj Zahálka a Piotr Konwa. Později se k nim přidal i Otruba a Kukrle, kteří udolali své tři soupeře a v tomto složení pokračovali až do cíle. Elkov Author tak i ve druhém díle českého poháru ukázal svou dominanci, když do cíle dorazili osamoceni čtyři týmoví kolegové v pořadí Matěj Zahálka, Jakub Otruba, Piotr Konwa a Michael Kukrle. Za nimi dorazila do cíle trojice v pořadí 5. Boubal, 6. Hampl a 7. Hník.

Z příbramských dále dokončili 23. Malik, 27. Gruber a 32. Jakoubek, který tak patřil mezi jedinné 2 prvoročáky mezi muži kteří závod dokončili.

Tímto výsledkem jsme se vrátili do boje o medajle mezi týmy a snížili ztrátu z úvodního závodu ČP.

Na stejné trati závodila i mládež. Mezi žáky dokončil 30. Vavroušek, mezi kadety se umístil 12. Čekal, 13. Vondráček, 23. Kopelent a chybou rozhodčích byl odvolán Otta. Mezi juniory dojel 13. Bouček.

 

Design: Dirtecho | Pribram.cz