CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Závodní víkend v Ostravě

01.09. 2020 22:00

ČP mládeže a mužů.

V sobotu v centru Ostravy se všechny kategorie postavili na start kritéria Memoriálu Jana Veselého. Mezi kadety se v závodu ČP umístil Vít Kudweis na 35.místě a ve společném závodu juniorek a žen dojela Alexandra Strnadová na 9.místě. Vrcholem dne byl bodovací závod mužů na 100km, kde Michal Schuran i pes technické problémy dokončil na 7. místě. Dále bodovali Tomáš Jakoubek na 14.místě a Vojtěch Modlitba po pádu v závěrečném spurtu na 16.místě.

Na start nedělního závodu mužů, který se jel jako 4. ročník FARM Tour s centrem v Hrabyni mezi Ostravou a Opavou, se postavilo ve společné kategorii Elite a U23 pouze 60 cyklistů. Nejpočetnější zastoupení měl Topforex Lapierre s 9 závodníky, Favorit Brno jel v 7, CK Příbram Fany Gastro v 6, AC Sparta Praha Cycling v 5, Tufo Pardus Prostějov ve 4 lidech. Čtyři závodníky měl na startu také Elkov Kasper. Závod se jel na okruzích, které museli cyklisté absolvovat sedmkrát a cekem natočili 147 km. První polovina závodu se odehrála v poklidu. Pak začali úřadovat jezdci Topforex Lapierre a Elkov Kasper, takže na čele zůstala jen málo početná skupina, která dojela společně pod poslední cílové stoupání. Zhruba 800 metrů před cílem nastoupil Vojta Řepa, bronzový z nedávného Mistrovství Evropy U23, kontrovat se snažil Jan Bárta, ale na Řepu nestačil (-0:06). Třetí dojel Dan Turek (-0:10). Se ztrátou 14 vteřin dojel na 4. místě Jakub Bouček. S malými odstupy pak dokončili Petr Fiala z AC Sparta Praha (-0:24) a Michal Schuran (-0:26), který prokazuje velmi dobrou formu, jelikož kromě velmi dobrého výsledku v prvním pohárovém závodě se ukázal v dlouhém úniku malé skupiny při mistrovství republiky. Dominik Neuman, sedmnáctý z Mistrovství Evropy Elite, ztratil na 7. místě už minutu a Jakub Otruba na 8. místě -2:10. Nejlepší z Favoritu Brno Petr Hampl měl na 9. místě odstup -4:07 a nejlépe umístěný z Tufo Pardus Prostějov Karel Tyrpekl na 10. pozici -6:27. Z našich závodníků dokončil bohužel už jenom Jakub Pileček na 25.místě (jako 14. v kategorii U23)

Do cíle se dostalo nakonec 38 cyklistů. 14 jich nedokončilo pro překročení časového limitu, 8 závod vzdalo v jeho průběhu. Mezi nimi i Tomáš Jakoubek pro zdravotní komplikacea Vojtěch Modlitba pro zhmožděniny ze sobotního pádu.

Mezi kadety dojel po defektu 49. Kudweis a mezi ženami 10. Strnadová.

Nesmíme opomenout ani výsledek z Mistrovství Evropy juniorů, kde se mistrem v časovce stal člen našeho klubu, aktuálně závodící v Itálii, Mathias Vacek!!!

Design: Dirtecho | Pribram.cz