CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Vysočina Tour

07.08. 2019 18:56

Martin Boubal nejlepším vrchařem Vysočiny!

Na startu letošního ročníku se sešlo celkem 136 závodníků, kteří ve čtvrtek odstartovali do první 115 kilometrů dlouhé etapy. Ta se stala kořiští Jense Van den Doola (Rabobank-Pliegersort), když přijel s téměř půlminutovým náskokem na dalšího závodníka a stal se tak zároveň průběžně vedoucím jezdcem. V hlavním poli dokončil Boubal s Gruberem a Modlitba promluvil do vrchařské soutěže. Ze závodu musel ze zdravotních důvodů odstoupit Tomáš Jakoubek.

Také druhou etapu opanoval zahraniční závodník, tentokrát však Ethan Batt (Willebrord Wil Vooruit), když ve spurtu porazil Patricka Hallera (Německý národní tým) a Matěje Zahálku (Elkov Author). Všichni tři protnuli cílovou pásku osm vteřin před pelotonem, kde dospurtoval na celkovém 8.místě Vojtěch Modlitba. Žlutý dres pro vedoucího závodníka znovu oblékl Jens Van Den Dool. Do zeleného dresu nejlepšího vrchaře se oblékl po hlavním úniku dne Martin Boubal a za ním držel druhé místo právě Modlitba.

Průběžným pořadím zamíchala až třetí etapa, kde závodníci absolvovali okruhy se startem a cílem v Bystřici nad Perštejnem. V jejím průběhu se na čele utvořila skupinka uprchlíků, do posledního kola najíždělo s pohodlným náskokem před pelotonem osm závodníků. Nejvíce sil z této skupiny měl Marcel Franz (Německý národní tým), druhý skončil mladý závodník Favoritu Brno Jan Voneš a třetí Richard Haberman (Kovo Praha – Cyklo Trenér), který se zároveň oblékl do dresu pro průběžně vedoucího závodníka. Nejen příbramským týmem otřásli zdravotní problémy doprovázené silnými nevolnostmi. Z našich závodníků nenastoupil Modlitba a Gruber, Hebík díky lepšímu zdravotnímu stavu pokračoval, ale bojoval sám se sebou. Vše tak směřovalo k udržení zeleného dresu Martina boubala a to se podařilo.

Haberman však žlutý trikot v závěrečné etapě neudržel. Pořadím zamíchala trojice Haller, Zahálka a Bosch, když vítězný Němec Haller přijel do cíle, stejně jako druhý Matěj Zahálka, dvě minuty a třicet osm vteřin před hlavním polem. Manuel Bosch projel cílem třetí se ztrátou osmi vteřin. Shodné pořadí patřilo těmto závodníkům také v celkové klasifikaci. Boubal udržel vedení mezi vrchaři a zásadním únikem se v této etapě blýskl Jiří Pokorný, který ještě útočil na podium mezi vrchaři, ale stačilo to pouze na 4.místo. 

V oslabeném příbramském týmu dokončili v celkovém pořadí 12. Boubal, 27. Pokorný, 35. Malik, 46. Pileček a 49. Hebík

Design: Dirtecho | Pribram.cz