CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
06.10. 2020 21:06
Tour de Brdy
ženy: 5.Strnadová
kadeti: 6.Kudweis
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba

RBB Tour

20.05. 2019 09:52

Etapový závod s mezinárodní účastí napříč Českou Kanadou

Třetí ročník RBB Tour odstartoval časovkou s novou tratí na 8 km v Číměři. Nejrychleji zvlněnou trať prolétl Nicolas Pietrula z Duky Praha v čase 10:08,02. Z našich závodníků se nejlépe umístil Martin Boubal na 10.místě se ztrátou 27 vteřin na vítěze. Dále dokončil 16. Jakoubek a 33. Pokorný, jehož ztráta byla již 1 minuta.

Druhá etapa na okruzích v Popelíně na 165 km, tedy 10 okruhů. Na závodníky čekaly 3 rychlostní a 3 vrchařské prémie. Etapu provázel silný vítr a tak se dalo očekávat, že 80-ti členný peloton se bude hodně dělit. Hned ve druhém okruhu se od pelotonu odpoutal příbramský Jirka Pokorný a jeho náskok činil více než jednu minutu. Patřilo mu tak i prvenství na první vrchařské prémii, kde z hlavního pole byl nejrychlejší další náš závodník a to Vojta Modlitba. poté co byl Jirka dostižen, vytvořila se na čele skupinka uprchlíků, kde nechyběl ani Modlitba a Malik. Právě Modlitba ukořistil i druhou vrchařskou prémii. Poté co peloton dojel i tuto skupinu a na poslední vrchařskou prémii jel pohromadě, bylo jasným cílem, aby celý tým pomohl Vojtovi i na poslední vrchařskou prémii a mohl tak do další etapy startoval v puntíkatém dresu nejlepšího vrchaře. Povedlo se! V poseldním okruhu se od pelotonu oddělila dvojice uprchlíků a tak museli naši závodníci pracovat na špici hlavního pole, aby připravili pozici Martinu Boubalovi na závěrečný spurt. Na cílové pásce byl nejrychlejší berlínský Rudolph a na druhém místě dospurtoval Martin Boubal. V hlavním poli dokončili ještě Jakoubek s Gruberem.

Třetí a závěrečná etapa v Českém Rudolci opět na 10 okruhů a 155km se stejnou porcí rychlostních a vrchařských prémií. Právě na vrchařských prémiích jsme měli dva trumfy a to Modlitbu v puntíkatém dresu a průběžně třetího vrchaře Boubala. Hned první okruh se rozjel ve vysokém tempu a peloton se začal dělit. V druhém kole čekala závodníky první vrchařská prémie a zde zvítězil Modlitba před brněnským Hamplem, který útočil již v předchozím dnu na puntíkatý dres. Boubal jistil situaci na 3.místě. Po několika pokusech o únik bylo hlavní pole před další prémií pohromadě, kde zvítězil Hampl před Boubalem a Modlitba již neměl dostatek sil bodovat. Díky vysokému tempu se na čele usadilo asi 20 závodníků včetně Boubala, Hebíka, Malika a Jakoubka. Právě Jakoubek vyprovokoval ve stoupání na poslední vrchařskou prémii únik dvojice Boubal - Hampl. Hampl vyhrál poslední prémii a tím vysvlékl Modlitbu z puntíkatého dresu. Díky vzorné spolupráci se náskok dvojice na čele vyšplhal až na 2 minuty a Boubal věděl, že pomyslně jede o žlutý trikot. 

Cílovou pásku protl jako první Hampl a za ním Boubal, který se tak stal celkovým vítězem RBB Tour a kromě žlutého trikotu vítěze mu patří i zelený trikot pro vedoucího bodovací soutěže!

Celkové výsledky: 

1. Boubal Martin (CK Příbram Fany Gastro)

2. Hampl Petr (Favorit Brno)

3. Pietrula Nicolas (Dukla Praha)

20. Malik Róbert

24. Jakoubek Tomáš

33. Gruber Pavel

40. Pokorný Jiří

43. Hebík Martin

44. Modlitba Vojtěch

51. Pileček Jakub

Vrchařská soutěž:

1. Hampl

2. Boubal

3. Modlitba

Bodovací soutěž:

1. Boubal

2. Nesvadba (ČEZ Tábor)

3. Hampl

Foto: jsphoto.cz/Jiří Boubal

Design: Dirtecho | Pribram.cz