CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
CK Příbram - aktuality Aktuality - krátké zprávy
Kontakt:
CK Příbram
Rožmitálská 261, 261 01 Příbram VI
Doručovací adresa: Lešetice 55, 262 31 Milín
e-mail: ckpribram@volny.cz
tel./fax: (+420) 318 625 474
mobil: (+420) 602 482 105
Fany Gastroservis - vše pro gastronomii Město Příbram
04.11. 2019 16:44
TBC serie - cyklokros Trhové Svuny
2.Boubal, 2.Motlidba
17.10. 2019 17:06
TBC serie - cyklokros
průběžné pořadí 2.Boubal, 7.Modlitba
06.10. 2019 11:50
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Okolo jižních Čech

10.09. 2018 17:03

Nejdelší český etapový závod kategorie 2.2 v kalendáři UCI.

Závod odstartoval ve čtvrtek týmovou časovkou v Jindřichově Hradci. Na start se postavilo celkem dvacet týmů, z toho šest českých. Týmovou časovku na dva a půl kilometru nejrychleji zdolal favorizovaný Lotto-Soudal ve shodném čase jako český tým Elkov Author. Třetí rakouský tým Team Voralberg Santic zaostal o sekundu. Příbramský tým zaostal o 9 vteřin za vítězem na 9. místě.

Závod pokračoval etapou o délce 158 kilometrů. Peloton v ní hned v úvodu nechal osamoceně odjet rakouského závodníka a pokračoval v poklidu. Třicet kilometrů před cílem byl dostižen zejména zásluhou spolupráce Elkovu Author a Lotto Soudal. Martin Hebík se nepříjemně potloukl v pádu, ale s duší závodníka dokončil osamoceně etapu se ztrátou 21 minut na vítěze, Aloise Kaňkovského (Elkov Author). Závěr závodu v Nové Bystřici byl velmi technický a tak došlo 50 m před páskou k hromadnému pádu, kterému se jen tak tak vyhnul Martin Boubal a obsadil 18.místo

Následující den byla na programu časovka do vrchu Kleť s cílem ve výšce 1060 m n. m. Tu ovládl Švýcar Patrick Schelling (Team Vorarlberg Santic) a vysvlékl Kaňkovského ze žlutého. Z našich závodníků si nejlépe vedl opět Boubal na 27.místě.

Ve čtvrté a zároveň královské etapě na 178 km se od pelotonu odpoutala dvojice závodníků pronásledovaná osamoceným Vojtěchem Modlitbou, kterého po dostižení pelotonem postihl nepříjemný pád ve kterém se ocitl i další náš závodník Pavel Gruber. V hromadném dojezdu pelotonu v Protivíně skončil na zemi i Tomáš Jakoubek. Všichni vyvázli jen s odřeninami a pohmožděninami. Nejlépe se umístil Martin Boubal na 12. místě.  

V závěrečné etapě nastolil vysoké tempo rakouský Team Voralberg Santic a hned v úvodním stoupání zredukoval peloton. Z čelní skupiny následně nastoupila ještě pětice závodníků. Příbramští závodníci nebyli se zraněními z předchozích etap zcela v kondici a navíc díky jezdecké chybě soupeře v ujeté skupině opět spadl Tomáš Jakoubek. V hlavním poli bojovali o přední příčky na okruzích v centru Jindřichova Hradce Boubal s Gruberem. Díky chybě na ukazateli kol závodníci spurtovali předčasně. Zde by Martin Boubal obsadil 8.místo. Pořadatelé však nechali závodníky spurtovat znovu v dalším kole a zde se Martin umístil na i tak pěkném 11.místě. 

V celkovém pořadí obsadil Martin Boubal 21.místo se ztrátou 3 minuty 15 vteřin na vítězného Kukrleho (Elkov Author). Pavel Gruber obsadil 12.místo mezi jezdci do 23 let, kde z českých závodníků byl lepší pouze Lehký (Topforex Lapierre).  

Design: Dirtecho | Pribram.cz