CK Příbram - aktuality, novinky, zpravodajství CK Příbram - Tým, závodníci, personál, kontakt CK Příbram - Vybavení týmu CK Příbram - Závody CK Příbram - fotogalerie
Tour de Brdy
St. žáci 1.Kudweis, juniorka Strnadová se mezi ženami umístila na 9.místě.

Visegrad 4 Bicycle race UCI 1.2

25.04. 2017 09:24

První dva závody Visegrádské 4 v Maďarsku a na Slovensku.

V sobotu se závodníci vydali z centra Budapešti na 175 km dlouhou trať s cílem u opatství Pannonhalma, kde absolvovali 3 závěrečné okruhy se stoupáním až 15%. Závodníky provázelo chladné počasí doprovázené sněhovými závějemi v kopcovitých partiích. Začátek závodu pojal peloton velice aktivně a závodilo se již od prvních kilometrů. Rozhodující únik nastal kolem 90. km závodu kdy se na čele vytvořila 17-ti členná skupina, včetně Jana Stöhra. Ta se po několika nástupech rozdělila a na čele zůstala pětice jezdců pronásledovaná zbylími 12 závodníky, včetně příbramského zastoupení. Na závěrečných okruzích se vedoucí skupiny rozdělili a pro prvenství si dojel polák Zielinski (Domin Sport). Jan Stöhr si dojel pro 10.místo a tím vybojoval pro sebe a celý tým první letošní body do světového žebříčku. Hlavní pole přijelo se ztrátou 15 minut. Na 30.místě dojel Boubal, na 35. Stöhr Pavel, na  37.Malik, kterému o jednu příčku unikl dres pro nejlepšího slováka závodu a na 93.místě dojel Hebík. Gruber odstoupil ze závodu z důvodu nachlazení.

V neděli se jel druhý závod V4 se startem v Bratislavě a cílem na Slovakiaringu. 185 km dlouhý závod dopravázený velmi silným, převážně bočním větrem se jel průměrnou rychlostí 47km/h a peloton se nadělil již na 15.km. Celý závod se odehrával ve znamení menších skupin, kde si naši závodníci počínali velmi aktivně. I počasí přišpělo k tomu, že do cíle nedojela ani polovina startovního pole. V posledních km závodu se vedoucí skupina včetně J. Stöhra a Boubala rozpadla na jednotlivce. Janu Stöhrovi patřilo v cíli nakonec 18.místo a Boubalovi 30., následovali 42. Malik a 50. Stöhr Pavel.

Design: Dirtecho | Pribram.cz